Jak podkreslić swoją kobiecość?

Choć równouprawnienie sprawiło, że głównym celem kobiet nie jest podobanie się mężczyznom, to bycie „kobiecą” wciąż zajmuje ważne miejsce w codziennej hierarchii wartości. Wciąż chcemy być postrzegane jako emanujące kobiecością. Na czym jednak polega owa cecha i co robić, aby ją zaakcentować ?
Jeżeli chodzi o działania związane z wyglądem, warto zadbać o odpowiedni wybór stroju, makijażu, biżuterii czy fryzury.
Ubiór powinien podkreślać indywidualne atuty, ale w taki sposób, by nie wydać się wyzywającą. Kuszący dekolt – może być dobrym pomysłem, ale nie, jeśli towarzyszy mu spódniczka mini. Trzeba zdecydować, które atuty chce się uwydatnić. Warto również unikać strojów workowatych, wyciągniętych czy (o zgrozo) niechlujnych czy spranych. Biżuteria powinna uzupełniać strój, współgrać z nim kolorystyką. Linię szyi pięknie podkreślą wiszące kolczyki, a odpowiedni naszyjnik zwróci uwagę na kuszący dekolt. Warto jednak pamiętać, by nie obwieszać się nadmierną ilością błyskotek. Zasada braku przesady dotyczy także makijażu – podkreślanie urody nie oznacza nadmiernego korzystania z tuszu czy pomadki, ale umiejętne dopasowanie makijażu do sytuacji oraz swojego wieku. Poza tym – odpowiednio pielęgnowanej, świetlistej cerze nie potrzeba wielu poprawek. Jeżeli chodzi o fryzurę, nieprawdą jest, że tylko długie włosy podkreślają kobiecość. Kluczem jest odpowiednie dobranie cięcia do kształtu twarzy oraz zadbanie o lśniący, intensywny kolor.
Powszechne jest również przekonanie, że wizytówką kobiety są jej dłonie – zarówno wypielęgnowane paznokcie, jak i gładka skóra rąk. Dlatego warto jest włączyć dbanie o tę część ciała do codziennej pielęgnacji (przy jednoczesnym unikaniu zbyt ostentacyjnych form zdobienia paznokci, jak tipsy czy jaskrawe lakiery na co dzień).
Bycie kobiecą to jednak nie tylko wygląd – istotne są także dobre maniery, umiar w zachowaniu, subtelność, unikanie wulgaryzmów czy zachowań uważanych za prostackie.
Odpowiednie nastawienie do siebie i do świata sprawiają, że nawet kobieta przeciętnej urody może emanować szczególną energią. Podkreślanie kobiecości powinno się zatem zaczynać od wewnątrz

PODZIEL SIĘ: