Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry twarzy?

codzienna pielęgnacja skóry twarzy
kevin laminto

Prawidłowa codzienna pielęgnacja twarzy ma ogromne znaczenie dla kondycji skóry. To, w jaki sposób dokonywane są czynności pielęgnacyjne twarzy, będzie miało wpływ na jej wygląd za kilka, a nawet kilkanaście lat. W związku z powyższym warto poświęcić tej kwestii odpowiednio dużo uwagi. Niestety nie ma jednego, sprawdzonego sposobu na piękną i młodą twarz. Wszystko zależne jest od indywidualnych cech skóry, które należy wziąć pod uwagę przy codziennym dbaniu o twarz.

Jak dbać o skórę twarzy?

Chcąc prawidłowo zadbać o skórę twarzy, należy przede wszystkim skupić się na doborze odpowiednich kosmetyków, które powinny zostać dostosowane do wszystkich potrzeb naszej skóry. Co więcej, warto postawić na naturalne produkty od renomowanych producentów, jak np. bioline. Podstawowym kryterium podczas wyboru kremu, maseczki czy żelu do mycia twarzy powinien być rodzaj posiadanej skóry – tłusta, sucha lub mieszana. Należy pamiętać o tym, iż podstawowym rodzajom skóry bardzo często towarzyszą inne dolegliwości, tak więc przy skórze suchej, tłustej czy mieszanej może pojawić się również problem skóry wrażliwej, naczyniowej, trądzikowej czy alergicznej. Stosowane kosmetyki powinny być odpowiedzią na wszystkie problemy i niedoskonałości skóry twarzy. Tak więc w przypadku skóry suchej, a jednocześnie wrażliwej, należy poszukiwać kosmetyków hipoalergicznych, które zapewniają zarówno odpowiedni poziom nawilżenia skóry, jak i łagodzą powstałe na twarzy podrażnienia.

Oczyszczanie twarzy – istotny element pielęgnacji

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy powinna rozpoczynać się od oczyszczania twarzy i na nim się kończyć. Regularne wykonywanie demakijażu oraz zabiegu oczyszczania skóry umożliwi wyeliminować wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry twarzy, które torują drogę aktywnym składnikom kremów pielęgnacyjnych, jak i przyczyni się do zachowania na dłużej młodego, promiennego oraz zdrowego wyglądu skóry. To bardzo istotne, aby oczyszczać skórę dwa razy dziennie – rano w celu usunięcia z twarzy zanieczyszczeń po nocy np. pot, nadmiar sebum czy roztocza kurzu domowego, natomiast wieczorem, aby pozbyć się resztek makijażu, zanieczyszczeń środowiska oraz bakterii, które były obecne w ciągu dnia.

Czy warto nawilżać skórę w ciągu dnia?

Bez względu na to, z jakim rodzajem skóry zmaga się dana osoba, jej twarz potrzebuje na co dzień odpowiedniej porcji nawilżenia. Dawka ta może być jednak uzależniona od indywidualnych cech skóry twarzy. To naturalne, że skóra, która wykazuje skłonności do przesuszania, będzie wymagać intensywnego nawilżenia, natomiast skóra tłusta potrzebuje jedynie delikatnego nawilżenia skóry, z jednoczesnym jej skutecznym matowieniem. Należy pamiętać, aby dostosować odpowiedni krem do twarzy na różne pory roku – latem zaleca się nawilżać skórę, w zimę natomiast natłuszczać, by mogła ona lepiej chronić się przed niekorzystnym działaniem mroźnego wiatru czy niskich temperatur.

PODZIEL SIĘ: