Laserowe leczenie nietrzymania moczu z Mona Lisa Touch

nietrzymanie-moczu

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, który dotyka co ósmą kobietę w wieku do 39 lat i co drugą po menopauzie. Większość z nich nie zgłasza się do specjalisty, a tym samym nie daje sobie szansy na powrót do normalnego życia. Tymczasem wystarczy jedynie podjąć właściwe leczenie, by zapomnieć o tej przypadłości!

Czym jest nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu to mimowolne (niezależne od świadomej decyzji danej osoby) oddawanie moczu prowadzące do całkowitego lub częściowego opróżnienia pęcherza moczowego. Przyczyną mimowolnego oddawania moczu jest zwiotczenie ścian pochwy oraz osłabienie mięśni dna miednicy, czyli tzw. mięśni Kegla – tłumaczą eksperci z Kliniki Grabczak. Jest to krępująca i utrudniająca codzienne życie dolegliwość, której ryzyko pojawienia się wzrasta wraz z wiekiem. Nie należy traktować jej jednak jako nieodłącznego elementu procesu starzenia się, lecz dążyć do jak najszybszego ustalenia przyczyn problemu i rozpoczęcia właściwego leczenia.

Nietrzymanie moczu dotyka najczęściej kobiet po porodzie (zwłaszcza traumatycznym) oraz tych znajdujących się w okresie menopauzy. W wyniku zmniejszenia sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy kąt nachylenia cewki moczowej jest nieprawidłowy, co prowadzi do niekontrolowanego oddawania moczu.

Niezależnie od stopnia nasilenia objawów jest to przypadłość, której nie wolno lekceważyć. Wysiłkowe nietrzymanie moczu może być leczone chirurgicznie bądź farmakologicznie, warto jednak wiedzieć, że istnieje jeszcze jedna w 100% bezpieczna metoda kuracji, która pozwala uporać się z tą dolegliwością. Jest nią laserowe leczenie nietrzymania moczu.

Co powinnam zrobić przed zabiegiem?

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest umówienie się na konsultację lekarską, na którą należy zabrać ze sobą wyniki badania cytologicznego – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Grabczak. W trakcie wizyty szczegółowo omawiany jest stan zdrowia pacjentki oraz jej historia chorobowa. Na spotkaniu ustalany jest również przebieg zabiegu (lekarz może skierować na niego od razu lub też zlecić wykonanie dodatkowych testów).

Jak wygląda zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu?

Istotą laserowego leczenia nietrzymania moczu jest fototermiczne obkurczanie ścianek pochwy. Przed rozpoczęciem zabiegu pochwa pacjentki zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana, następnie roztwór dezynfekujący jest osuszany i usuwany z błony śluzowej. Kolejnym etapem jest wprowadzenie do pochwy wziernika laserowego.

Zabieg wykonywany jest za pomocą lasera Mona Lisa Touch, który powoduje wzmacnianie powięzi wewnątrzmiednicznej ścianek pochwy, a także obszaru ujścia cewki moczowej. Laserowa stymulacja włókien kolagenowych śluzówki prowadzi również do ich wzmocnienia i namnażania. Poddane zabiegowi tkanki ulegają obkurczeniu, co skutkuje zmniejszeniem kąta nachylenia cewki moczowej, dzięki czemu przywrócona zostaje jej normalna funkcjonalność.

Wyleczenie lekkiego lub średnio nasilonego nietrzymania moczu wymaga zazwyczaj jednego zabiegu. W razie potrzeby zabieg można po miesiącu powtórzyć. Cała procedura zabiegowa trwa około 30 minut.

Wszystkie zabiegi wykonywane są laserem Mona Lisa Touch – jedynym laserem stworzonym specjalnie z myślą o pięknie i zdrowiu intymnym kobiety.

Czy laserowe leczenie nietrzymania moczu jest bezpieczne?

Zabieg ten to najbezpieczniejsza, najskuteczniejsza i najmniej inwazyjna metoda leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Jest on całkowicie bezbolesny, dzięki czemu pacjentka nie potrzebuje znieczulenia. Zaletą zabiegu jest również brak okresu rekonwalescencji – poddająca się mu kobieta może powrócić do swoich codziennych aktywności natychmiast po jego zakończeniu. Po zabiegu u niektórych pacjentek może pojawić się przesięk surowiczy – w takich przypadkach zaleca się stosowanie podpasek do momentu jego ustąpienia. Dla uzyskania optymalnych rezultatów dobrze jest również powstrzymać się od stosunków płciowych przez miesiąc od zabiegu.

Po jakim czasie zauważę efekty zabiegu?

Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo i są stosunkowo trwałe, zależą jednak od wieku pacjentki. Młode matki efektami zabiegu będą mogły cieszyć się przez lata, bądź też do następnego porodu, w trakcie którego ponownie zaistnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Mimo to wcześniejsze wzmocnienie pochwy połączone z systematycznym ćwiczeniem mięśni Kegla mogą sprawić, że kolejny poród okaże się mniej destrukcyjny dla uprzednio poddanych zabiegowi okolic. U kobiet po menopauzie efekty zabiegu podtrzymywane są dzięki odpowiedniemu poziomowi hormonów, co wiąże się z koniecznością stosowania hormonalnej terapii zastępczej.

Przeciwwskazania

Z wykonaniem zabiegu należy wstrzymać się m.in. wówczas, gdy kobieta cierpi na infekcje pochwy. Poddanie się zabiegowi możliwe jest dopiero po wyleczeniu tych schorzeń.

Zdecyduj się na zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu i znów poczuj się komfortowo we własnej skórze! http://profmed.com.pl/kontakt

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: