Sztuczki w makijażu. Jak uzyskać efekt sztucznych rzęs?

jak dbać o rzęsy

Co zrobić, żeby rzęsy zachwycały objętością i były maksymalnie wyraziste? Istnieje kilka sztuczek w makijażu, z których możemy skorzystać.

W pogoni za pięknem często zapominamy, że najlepiej prezentuje się to, co naturalne. Ostatnio popularne zabiegi na rzęsy pomagają tymczasowo zwalczyć kompleks krótkich rzęs, ale są to rozwiązania nietrwałe i potencjalnie szkodliwe. Regularne przedłużanie daje pożądany efekt firanki rzęs, ale może osłabiać nasze naturalne włoski.

Efekt sztucznych rzęs można uzyskać także na wiele innych sposobów, które są mniej szkodliwe. Przyklejanie sztucznych kępek to ostateczność. Oto sposoby na to, jak podkreślić rzęsy.

Po pierwsze: rozczesz

Nierozczesane rzęsy po pomalowaniu maskarą będą wyglądały dużo gorzej i prawdopodobnie się skleją. Rozczesując rzęsy, nie zmieniamy ich faktycznej ilości, ale optycznie będą sprawiały wrażenie gęstszych niż w rzeczywistości, bo maskara dokładnie pokryje każdy włosek z osobna.

Przypudruj rzęsy

Zanim zaczniesz malować rzęsy, koniecznie pokryj je specjalną bazą pod tusz lub oprósz odrobiną pudru mineralnego, bambusowego lub ryżowego. Jedna i druga metoda mają ten sam cel – uwydatnienie efektów, jakie daje maskara. Ten trik bardzo często wykorzystują wizażystki, ponieważ dzięki temu tusz do rzęs łatwiej rozprowadza się i lepiej trzyma na rzęsach.

Klucz to dobra maskara

Nie osiągniemy efektu sztucznych rzęs bez odpowiedniej maskary. Większość tanich tuszów niestety nie jest w stanie podkreślić rzęs tak wyraziście i nawet baza tego nie zmieni. Dobra maskara to taka, która jest maksymalnie nasycona czernią, zawiera składniki wydłużające rzęsy i ma formułę, która perfekcyjnie otula każdą rzęsę. Jeśli oczekujemy efektu wow, musimy stawiać na profesjonalne kosmetyki do makijażu.

Uwaga: pilnuj daty ważności

Przeterminowana maskara może co najwyżej skleić rzęsy. Jeśli nie wymieniamy tuszu co trzy miesiące, nie możemy oczekiwać rewelacyjnych efektów.

Przede wszystkim odżywienie

O wyglądzie rzęs warto też myśleć długofalowo. Pojedyncze zabiegi i makijażowe sztuczki to dobry sposób na tymczasowe podkreślenie rzęs. Długotrwałe efekty daje przede wszystkim pielęgnacja, ponieważ dobrze odżywione i nawilżone rzęsy są mocne, elastyczne i pełne blasku. Żeby ułatwić sobie makijaż, warto sięgnąć po dobre serum do rzęs o działaniu wzmacniającym, stymulującym wzrost i zagęszczającym. Piękno rzęs buduje się od wewnątrz.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: