Od czego zacząć odchudzanie? Jak znaleźć siłę i motywację do działania

Od czego zacząć odchudzanie
Karoline Stk z Unsplash

”Od czego zacząć odchudzanie”, to pytanie które zadaje sobie wiele osób, by pozbyć się zbędnych kilogramów bez efektów jojo. Przestaliśmy wierzyć w cudowne diety, które obiecują nam wspaniałe efekty już po kilkunastu czy nawet kilku dniach. Zapominamy, że im więcej zgubimy kilogramów w krótkim czasie, tym większe ryzyko powrotu wagi sprzed okresu odchudzania.

Zdrowe odchudzanie – czyli zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych

Cały proces tracenia na wadze jest bardzo złożony i powinien zaczynać się w naszej głowie. To wyzwanie, które wymaga od nas wielu poświęceń i determinacji. Dobry dietetyk może nas mobilizować oraz pokazać sposoby na zdrowe odchudzanie. Nie zgubi jednak za nas kilogramów , bez naszej silnej motywacji.

Przemyślane i zdrowe odchudzanie niezbędne jest do tego, aby pozbyć się nadmiaru kilogramów oraz na zawsze uzyskać długotrwałe efekty. Tak naprawdę, nie schudniemy stosując kilkunastodniową czy kilkumiesięczną „dietę cud”, opartą na wyrzeczeniach i reżimie żywieniowym. Musimy zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, które powinny być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania, aby skutecznie schudnąć. Kiedy ostatecznie podejmujemy decyzję o redukcji masy ciała, musimy zdecydować się również na zmianę naszego dotychczasowego stylu życia. Zatem od czego zacząć skuteczne odchudzanie?

Skuteczne odchudzanie tylko metodą małych kroków

Kluczowym aspektem na skuteczne odchudzanie jest zmiana swojego nastawienia. Na początek, istotna jest wiara w osiągnięcie sukcesu, zaakceptowanie własnego ciała i zastanowienie się nad prawdziwymi powodami, które determinują nas do rozpoczęcia odchudzania. Ważne jest, aby odchudzać się dla siebie, dla własnego zdrowia, a nie dla aprobaty innych. Nasze nastawienie jest tym, od czego zacząć odchudzanie należy. Poza tym warto metodą małych kroków zmodyfikować swoje nie do końca zdrowe przyzwyczajenia. Nie wszystko na raz – po wprowadzeniu i przyzwyczajeniu się do jednego zdrowego nawyku, wprowadzamy kolejny.

Zmień swoje podejście

Jeżeli stale zastanawiasz się od czego zacząć odchudzanie, najpierw zacznij od zmiany swojego podejścia do odchudzania. Potraktuj je jako złożony proces, na który składa się kilka małych celów i systematyczne dążenie do ich realizacji. Małe sukcesy skutecznie motywują do dalszej pracy, bez ryzyka wystąpienia niechcianego efektu jo-jo. Pamiętaj, aby nie zmieniać swoich przyzwyczajeń z dnia na dzień i nie rezygnować ze wszystkich przyjemności. Postaraj się spożywać je z umiarem i w mniejszych ilościach niż do tej pory.

Tekst powstał we współpracy z Odmieniamy.pl

PODZIEL SIĘ: