Wybrać soczewki czy okulary?

soczewki czy okulary

Poprawić stan naszego wzroku możemy na dwa sposoby, mające tylu samo zwolenników, co przeciwników. Jedni, przyzwyczajeni do tradycyjnych form, wybiorą okulary, inni, w pogoni za nowoczesnością, a także praktycznym podejściem do życia – obstawiać będą soczewki. A Wy na co byście się zdecydowali – soczewki czy okulary?

Każda z tych ewentualności ma zarówno plusy i minusy. Właściwą metodę wspierania narządu wzroku każdy z nas powinien wybierać indywidualnie i w porozumieniu z lekarzem okulistą. Według wielu osób, okulary nigdy się nie zestarzeją – i wiele w tym prawdy. Już kilka lat temu odczarowany został negatywny wizerunek okularów w grubych, czarnych oprawkach, które z biegiem lat stały się symbolem elegancji oraz przynależności do środowisk intelektualistów. W praktyce, przy korzystaniu z soczewek można jednak pozwolić sobie na nieco więcej, zwłaszcza, jeśli prowadzimy aktywne życie, gdzie ogromne znaczenie ma ruch i funkcjonowanie w ciągłym pędzie. Trudno wymagać np. od sportowców, aby na boiskach, kortach, matach, bieżniach pojawiali się w okularach.

Dlatego z myślą o wszystkich, którym okulary tradycyjne mogą nie odpowiadać nie tylko z przyczyn wizualnych, ale przede wszystkim technicznych, polecamy soczewki korygujące ACUVUE. Są to produkty najwyższej jakości, pomocne przy codziennym funkcjonowaniu osób zmagających się z mniej lub bardziej rozwiniętymi wadami wzroku. Soczewki ACUVUE poleca się wszystkim dążącym do optymalnej poprawy stanu widzenia. Korzystać z nich mogą krótkowidzący, a także borykający się z tematem nadwzroczności, astygmatyzmu i prezbiopii. Stosując soczewki ACUVUE, musimy pamiętać o tym, że należy o nie dbać w sposób dość specyficzny. Naszym zdaniem, znacznie dokładniej, niż o okulary, które przecież nie mają aż tak bezpośredniego kontaktu z okiem. Szkła okularów wystarczy przetrzeć wilgotną chusteczką. W przypadku soczewek ACUVUE sprawa nie jest już taka oczywista. Soczewki o wielokrotnym zastosowaniu trzeba oczyścić poprzez zostawienie ich na noc w szklanym naczyniu z czystą wodą.

Soczewki jednodniowe wymienia się maksymalnie po dwudziestu czterech godzinach. Niedopuszczalne jest pozostawić soczewki w przypadkowym miejscu i ponownie użyć. Zanieczyszczone soczewki mogą stać się przyczyną wielu szkodliwych dolegliwości oczu, łącznie z groźnymi zapaleniami spojówek i chorobami siatkówek. Stosowanie soczewek na co dzień stawia nas więc przed koniecznością skrupulatnego i dokładnego dbania o higienę. Oczy to taki sam narząd, jak każdy inny, do tego jeden z najdelikatniejszych, dlatego warto dbać o nie w sposób przemyślany.

Polecamy: https://www.acuvue.pl/

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: