Piękno spojrzenia. Jak dbać o rzęsy w prosty i skuteczny sposób?

Jak dbać o rzęsy
Aleksandra Rupar z Unsplash

Co kobiety wiedzą o rzęsach? Okazuje się, że niewiele poza tym, że maluje się je tuszem i czasami przedłuża. Najwyższa pora na uświadomienie sobie, jak ważna jest codzienna pielęgnacja rzęs.

Stos piętrzących się kosmetyków na toaletce świadczy o tym, że poważnie podchodzimy do dbania o siebie – pielęgnujemy włosy, twarz, paznokcie, stopy, dłonie, a także całe ciało. Używamy kosmetyków do wszystkiego: nawilżających, wygładzających, ochronnych, regenerujących. Czy możliwe, że o czymś zapominamy? Niestety większość kobiet zapomina o rzęsach.

Te malutkie włoski okalające oczy potrzebują regularnego wsparcia, tak samo, jak nasza cera. Zwłaszcza że w ciągu dnia pozostają praktycznie bez ochrony i stale są narażone na uszkodzenia.

Co niszczy rzęsy?

dieta uboga w witaminy i minerały,
nadmiar stresu i choroby,
zła praktyka kosmetyczna,
niedopasowane produkty pielęgnacyjne,
brak pielęgnacji.

Najprostszy sposób na zachowanie rzęs w zdrowiu i podkreślenie ich naturalnego piękna to ograniczenie wszystkich czynników szkodliwych. Jak to zrobić? Wzbogać swoją dietę o warzywa i owoce, zminimalizuj stres, ogranicz zabiegi kosmetyczne na rzęsy i zacznij je pielęgnować.

Jak dbać o rzęsy?

Przede wszystkim regularnie, bo żadne jednorazowe działanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Żeby wzmocnić rzęsy, trzeba zainwestować w to trochę czasu. Przyda się profesjonalna kuracja do rzęs. Oto proste i skuteczne sposoby na piękne rzęsy.

1. Olej rycynowy – zapewnia rzęsom delikatne odżywienie i dba o prawidłowy poziom nawilżenia. Z opinii wynika, że regularne wcieranie oleju rycynowy w rzęsy zapobiega ich wypadaniu i przyspiesza wzrost, jednak trzeba do tego podchodzić z pewną rezerwą. Tłusta formuła oleju z pewnością nie ułatwia zadania, produkt się źle wchłania i może obciążać rzęsy, zamiast je wzmacniać. To jedno z rozwiązań, ale z pewnością są lepsze.

2. Profesjonalne serum – koszt dobrej odżywki do rzęs przewyższa cenę olejku, ale za to gwarantuje lepsze efekty. Regularne aplikowanie odżywki u nasady rzęs przyspiesza ich wzrost bez wpływu na naturalny cykl życia tych włosków, a do tego zapewnia im wzmocnienie, elastyczność, blask i regenerację. W efekcie wystarczy kilka tygodni, żeby zagęścić rzęsy i zadbać o ich zdrowie. Wystarczy tylko polecana odżywka do rzęs.

3. Delikatny masaż – jeśli rzęsy dostaną więcej witamin i minerałów, mogą rosnąć dłuższe i mocniejsze. Będą absorbować je lepiej, jeśli pobudzimy mikrokrążenie skórne i przyspieszymy dostarczanie substancji odżywczych do cebulek rzęs. Jak to zrobić? Najlepiej obchodząc się z nimi delikatnie i wykonując masaż powiek np. opuszkami palców, niewielką szczoteczką lub rękawicą do demakijażu. Ważne: rzęs nie należy trzeć i szarpać, aby ich nie wyrwać.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: