Profesjonalne urządzenie hifu

zabieg HIFU
Panthermedia

Zabieg HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) należy do jednych z najbardziej nowoczesnych oraz innowacyjnych sposobów na poprawę napięcia skóry, lifting owalu twarzy czy redukcję zmarszczek.

Zabieg z dnia na dzień zyskuje na popularności, a jego skuteczność jest potwierdzana przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki temu HIFU zyskał miano niechirurgicznego liftingu. Warto również zaznaczyć, że zabieg ten doskonale radzi sobie nie tylko z poprawą elastyczności skóry, ale również z usuwaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała.

Lekarze oraz kosmetolodzy poszerzają zakres oferowanych usług o zabieg HIFU, aby sprostać oczekiwaniom klientów, którzy borykają się z problemem oznak starzenia, utraty gęstości skóry, rozszerzonych porów czy nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Do wykonania zabiegu HIFU używa się specjalistycznego urządzenia, dzięki któremu możemy nie tylko leczyć, ale również zapobiegać problemom skórnym oraz zmianom, które pojawiają się wraz z upływem czasu. Jednym z polecanych przez ekspertów urządzeń do zabiegu HIFU jest wysokiej jakości sprzęt oferowany przez firmę Medika.

Jak działa urządzenie?

Podczas przeprowadzania zabiegu HIFU wiązka fali utradźwiękowej o wysokiej energii zostaje skupiona na małym obszarze ciała. Skoncentrowane fale ultradźwiękowe powodują powstawanie małych punktów koagulacji na konkretnie ustalonych przez specjalistę wykonującego zabieg głębokościach.

Kontrolowane obrażenia tkanki podskórnej powodują skracanie się włókien kolagenowych oraz regenerację tkanek. Podczas zabiegu w leczonych obszarach dochodzi do zjawiska termicznego oraz mechanicznego.

Ważne jest, aby wiedzieć, że podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, dlatego zabieg zaliczany jest to grona nieinwazyjnych oraz niewymagających rekonwalescencji. W zależności od głębokości, na jakiej działają fale ultradźwiękowe, możemy oczekiwać różnych efektów.

DS10 – 1.5

Na głębokości 1,5 mm skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowych powoduje przebudowę struktur kolagenowych. W wyniku tego zostaje przywrócona gęstość oraz jędrność skóry. Głowica 1,5 mm wykorzystywana jest w przypadku zabiegów wykonywanych w okolicach oczu oraz czoła.

DS4 – 3.0

Na głębokości 3 mm stymulowana jest skóra właściwa. Następuje jej głęboka przebudowa. Podobnie jak w przypadku głębokości 1,5 mm, w wyniku tego rodzaju zabiegu występuje  przywrócenie jędrności oraz gęstości skóry. Głowice działające na wskazanej głębokości najczęściej wykorzystywane są podczas leczenia obszarów podbródka, szyi, ramion oraz policzków.

DS4 – 4.5

Głębokość 4,5 mm powoduje obkurczenie warstwy SMAS. Głównym efektem pracy na głębokości 4,5 mm jest lifting skóry. Jest to głębokość, która używana jest na obszarach szyi, ramion, policzków oraz podbródka.

DS4 – 8.0

Na głębokości 8 mm dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej. Głowica urządzenia do zabiegu HIFU działająca na głębokości 8 mm działa wyszczuplająco. Zazwyczaj taka głębokość działania wiązki fali ultradźwiękowej ma głównie zadanie wyszczuplające.

DS4 – 13.0

Podczas leczenia na głębokości 13 mm energia powoduje rozpad komórek tłuszczowych (adipocytów), w co w efekcie prowadzi do rozbijania tłuszczu. Efektem przeprowadzenia zabiegu na tej głębokości jest działanie wyszczuplające. Zabieg przeprowadza się na tych samych obszarach działa, kótre leczy się na głębokości  8 mm, tj. boczki, uda pośladki, ramiona oraz brzuch.

urządzenie hifu

medikapoland.pl

Charakterystyka urządzenia do zabiegu HIFU

Urządzenie HIFU to w przeważającej części urządzenie wolnostojące. Firma MEDIKA do dyspozycji w swoich klientów oddała wyprodukowany w Polsce sprzęt najwyższej jakości. Urządzenie zostało pokryte rewolucyjnym materiałem Corian®, kóry cechuje plamoodporność.

Przy założeniu, że urządzenie będzie czyszczone w profesjonalny sposób materiał ten uniemożliwia osadzanie się pleśni oraz grzybów.

Materiał Corian® charakteryzuje niska emisja lotnych związków organicznych oraz dwa certyfikaty: GREENGUARD Certified oraz LGA. W zestawie znajdują się kartridże, dzięki którym możliwa jest precyzyjne dopasowanie głębokości leczenia.

Co wchodzi w skład zestawu?

W zestawie znajdują się:

  • głowica zabiegowa
  • urządzenie HIFU
  • kartridże: 1,5 mm; 3 mm; 4,5 mm
  • instrukcja obsługi
  • kabel zasilający
  • karta gwarancyjna

Urządzenie HIFU firmy Medika zostało zaprojektowanie przez ekspertów z dziedziny technologii medycyny estetycznej.

Dzięki ich wiedzy oraz doświadczeniu urządzenie posiada wgrane programy zabiegowe, które są gotowe do użycia po uruchomieniu urządzenia. Cechuje je również intuicyjne sterowanie panelem dotykowym oraz czytelne menu w języku polskim.

Więcej znajdziesz tutaj: medikapoland.pl

PODZIEL SIĘ: