Dlaczego niektóre kobiety poszukują aprobaty mężczyzn?

Dlaczego niektóre kobiety poszukują aprobaty mężczyzn

Gdy przyjrzymy się niektórym kobietom, to z pewnością zauważymy, że rozpaczliwie poszukują one aprobaty mężczyzn. Niekoniecznie tych, którzy stanowią jakikolwiek autorytet. Bardzo często są to mężczyźni uzależnieni, leniwi, a nawet bezrobotni i skupieni tylko na piciu alkoholu. Dlaczego niektóre kobiety poszukują aprobaty mężczyzn?

Brak ojca w dzieciństwie

Kobiety, które wychowały się bez ojca oraz te, których ojciec pił i nigdy nie poświęcał im należytej uwagi, bardzo często tęsknią za nim oraz jego uznaniem. W dorosłym życiu próbują sobie zrekompensować te braki, uganiając się za mężczyznami. Są przeszczęśliwe, gdy ci zwrócą na nie swoją uwagę, okażą im chociaż szczątkowe zainteresowanie lub za coś pochwalą. Potrafią zrobić naprawdę wiele, by zasłużyć sobie na komplement ze strony faceta. Takie kobiety są szczęśliwe i kompletne tylko wtedy, gdy mężczyzna się nimi interesuje. Gdy odchodzi do innej, jest zajęty swoją pracą, czują się źle. Ta sytuacja przypomina im tę, którą doskonale znają z dzieciństwa.

Przekonanie, że aprobata mężczyzn znaczy więcej od kobiecej

Wciąż żyjemy w świecie patriarchalnym, dlatego wiele kobiet wyrasta w przeświadczeniu, że tylko aprobata mężczyzny cokolwiek znaczy. Jeśli on pochwali obiad, to znaczy, że dobrze gotuję, jeśli to samo powie moja koleżanka z pracy, to pewnie zrobiła to z życzliwości.  Niestety, takie podejście bardzo często mści się na tych kobietach. One tak bardzo pragną męskiej aprobaty, stawiają facetów na piedestale, że często przeżywają zawód, gdy mężczyzna rzuci jakąkolwiek krytyczną uwagę. Panie, które mają głębokie relacje z innymi kobietami, stwierdzą, że to jego strata, że nie docenia naszych starań, nasze przyjaciółki znają naszą realną wartość.

Niska samoocena i próba dowartościowania się

Bardzo często kobiety łakną męskiej aprobaty, bo mają niską samoocenę. Chcą się ogrzać w komplementach mężczyzny, zbudować na nich poczucie własnej wartości. Tymczasem nie tędy droga. Ciepłe słowa innych mają korzystny wpływ na postrzeganie obrazu własnej osoby, ale powinniśmy na równi traktować opinię kobiety i mężczyzny. To, że komplementuje nas sąsiadka nie jest mniej wartościowe od ciepłych słów mężczyzny. Czasem wręcz zdanie innej kobiety liczy się bardziej, bo zachowuje ona obiektywizm, którego brakuje facetom myślącym tylko o tym, jak zaciągnąć kobietę do łóżka.

PODZIEL SIĘ: