Jakie sztuczne rzęsy wybrać?

Jakie sztuczne rzęsy wybrać
Allef Vinicius z Unsplash

Sztuczne rzęsy są niezawodnym uzupełnieniem makijażu oka. Podkreślają spojrzenie, dodają mu głębi. Kluczem do ich efektywnego prezentowania się, jest jednak ich odpowiednie przyklejenie. Powinno się je aplikować tak, aby nie obciążały oka i wyglądały naturalnie. Zobacz, co trzeba wiedzieć o sposobach aplikacji sztucznych rzęs i nie tylko.

Marzenie o długich rzęsach

Współczesnym kanonem piękna są długie i podkręcone rzęsy. O takich marzy każda kobieta. Matka natura nie zawsze jest jednak dla nas łaskawa. Często w wydłużeniu rzęs, optycznym powiększeniu ich objętości i podkręceniu nie pomaga nawet najlepsza maskara i zalotka. W takich sytuacjach warto sięgnąć po sztuczne rzęsy. Będą  one imitować te naturalne i umożliwią dokładne modelowanie kształtu oka. W drogeriach dostępne są rzęsy na pasku, w kępkach i magnetyczne. Za najlepsze uważa się te wykonane z jedwabiu, syntetyczne mogą wyglądać nienaturalnie.

sztuczne rzęsy

Kim Carpenter z Unsplash

Jakie sztuczne rzęsy wybrać?

Kobiety marzące o długich rzęsach mają kilka sposobów na spełnienie swoich pragnień. Pierwszym i modnym w ostatnim czasie są sztuczne rzęsy wykonane w gabinecie kosmetycznym. Zanim jednak doklei się rzęsy u kosmetyczki, trzeba pamiętać, że są one makijażem dość wyrazistym, który trzeba nosić stale przez 4-6 tygodni. Po tym czasie wymagają odświeżenia. Może to przeszkadzać, jeśli na co dzień ceni się naturalność i jest się zwolenniczką trendu no make up. O wiele subtelniejszym rozwiązaniem będzie postawienie na produkty drogeryjne. Jakie wybrać? Możliwości jest kilka: w kępkach na pasku, magnetyczne. Bez względu na to na, jakie sztuczne rzęsy się zdecydujesz, wszystkie zamówisz na https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-oczy-sztuczne-rzesy. Pamiętaj, aby przy wyborze kierować się nie tylko ceną, ale i renomą producenta, grubością (powinna odpowiadać tej naturalnej) rodzajem skrętu i długością.

Jak przyklejać sztuczne rzęsy?

Nie ma co ukrywać, że przyklejanie sztucznych rzęs wymaga cierpliwości i precyzji. Sam zabieg nie jest jednak zbyt skomplikowany. Aby go przeprowadzić, potrzebna jest pęseta, klej do rzęs oraz kępka rzęs. Przed przystąpieniem do zabiegu, należy też ustalić, jaki efekt chce się osiągnąć. Jeśli marzy się o spojrzeniu inspirowanym oczami kota ze Shreka to kępki powinno przykleić się tylko po środku. W zamaskowaniu opadającej powieki i kącików pomoże przyklejenie rzęs w zewnętrznych kącikach oka. Kąciki ułożyć można też na całej długości powieki.

sztuczne rzęsy

Mikelya Fournier z Unsplash

Jak długo utrzymują się sztuczne rzęsy?

Dobrze przyklejone sztuczne rzęsy powinny przetrwać niejedną imprezę. Ich trwałość nie zawsze jest jednak taka sama. Na to, ile będą się utrzymać na powiece, wpływa wiele czynników m.in. rodzaj użytego kleju, stan cery, warunki atmosferyczne. Niebagatelne znaczenie ma również to, jak obchodzi się z kępkami. Ciągłe ich dotykanie, pocieranie, skubanie, poprawianie sprawi, że sztuczne rzęsy odpadną szybciej.

PODZIEL SIĘ: