Pozbądź się kompleksów! Medycyna estetyczna na problemy intymne

ginekologia estetyczna, medycyna estetyczna, problemy intymne kobiet, labioplastyka, plastyka warg sromowych, waginoplastyka, powiększanie punktu G

Mimo że XXI wiek walczy o poprawienie edukacji seksualnej, to mimo wszystko tematy intymne są w dalszym ciągu tematami tabu. Faktem jest, że kobiety wstydzą się swojej seksualności i często odczuwają strach przed spotkaniem z ginekologiem.

Niepokojące są badania społeczne, które potwierdzają, że kobiety udają się do specjalisty dopiero, gdy są w ciąży. Młode kobiety boją się opinii społecznej i umawiają się na wizytę do ginekologa gdy problem staje się naprawdę poważny i uciążliwy.

Ginekologia estetyczna jest nową, ale najszybciej rozwijającą się dziedziną w zakresu medycyny estetycznej, która poprawia zdrowie, samoocenę i pewność siebie u kobiet. Prawdą jest jednak, że wiele kobiet boi się korzystania z takich usług z niewiedzy lub strachu przed bólem i komplikacjami po zabiegu. Ginekologia estetyczna rozwinęła się w Polsce na tyle dobrze, że to co kiedyś uważano za tematy tabu staje się rutyną, która skutecznie leczy kobiety z kompleksów.

Problemy intymne, choć ukryte, są zmorą wielu kobiet, które sparaliżowane wstydem i strachem, żyją z niedoskonałościami przez wiele lat. Ginekologia estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet i oferuje zabiegi, które radykalnie odmieniają zdrowie fizyczne i psychiczne pacjentek. Kobiety najczęściej uskarżają się na:

– suchość pochwy;

– nietrzymanie moczy (NTM);

– bolesne blizny lub zrosty po nacięciu krocza (często po komplikacjach w czasie porodu);

– przerośnięte wargi sromowe;

– zespół rozluźnienia pochwy (VRS).

Zadbaj o siebie!

Większość zabiegów w klinikach medycyny estetycznej jest wykonywane laserowo. Nowoczesne metody leczenia sprawiają, że zabiegi są bezbolesne, a długi okres rekonwalescencji to już przeszłość. Jednak, podobnie jak podczas wizyty u ginekologa, ważny jest wybór lekarza. Ważne jest również, żeby kobieta czuła się swobodnie i zaufała specjaliście.

Zabiegi z  zakresu medycyny estetycznej pomagają kobietom odzyskać poczucie własnej wartości i cieszyć się z życia. Źródeł problemów kobiecych jest wiele. Ginekologia plastyczna oferuje nam zabiegi, które pomagają z nimi walczyć. Jednym z nich jest plastyka warg sromowych (Labioplastyka). Jak sama nazwa podpowiada, zabieg ten polega na plastyce (zmianie kształtu). Dotyczy ona warg sromowych  mniejszczych i większych. Ogólnie rzecz ujmując, polega na zmniejszeniu i nadaniu odpowiedniego kształtu lub sprężystości w przypadku plastyki warg sromowych większych.

Choć o “modzie” na poród przez cesarskie cięcie słyszy się coraz częściej to jeszcze około 90% Polek rodzi naturalnie. Często w tym czasie dochodzi do pęknięcia lub rozcięcia pochwy i krocza (zabieg epizjotomii). Zabiegiem przywracającym sprężystość i napięcie pochwy jest Vaginoplastyka. W czasie porodu również może dojść do zmniejszenia znacznej części tkanek, co w rezultacie może powodować nietrzymanie moczu. Perineoplastyka jest zabiegiem, który dąży do odnowy zniekształconych tkanek.

Kobiety rzadko skarżą się na problemy intymne i często praca czy inne obowiązki nie pozwalają na długi okres rekonwalescencji po zabiegu. Innowacyjnym zabiegiem jest MonaLisa Touch. Czyli zabieg z użyciem nowoczesnego lasera SmartXide2 MonaLisa Touch.Specjaliści medycyny estetycznej coraz częściej proponują rozwiązanie problemów tą metodą. Wykorzystuje ten sprzęt, między innymi Esteticmed – klinika medycyny estetycznej.

Zabiegi MonaLisa Touch poprawiają życie seksualne wielu kobiet, przez liczne zabiegi okolic krocza. Są alternatywą dla tradycyjnych metod leczenia objaw menopauzy i nietrzymania moczu.

Kobiety coraz bardziej świadome ofert, jakie proponuje im współczesność, pozbywają się wstydu i poprawiają tym nie tylko fizyczne problemy, ale też poczucie własnej wartości. Wiele kobiet w celu poprawienia życia seksualnego korzysta z zabiegu powiększenia punktu G, który polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, lub plastyki łechtaczki (clitorooplastyki).

Skoro medycyna daje nam tak dużą paletę zabiegów, które stworzone są z myślą  o kobietach i ich intymnych problemach to warto pozbyć się wstydu i zawalczyć o poprawę życia, aby się z niego cieszyć jak najlepiej.

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://www.esteticmed.pl/#

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: