Nowocześnie czy klasycznie? Szukamy butów i torebek doskonałych

Wiele kobiet zastanawia się, czy warto wydawać pieniądze na buty i torebki, które są aktualnie modne. Wszystko jednak zależy od zasobności portfela i indywidualnych preferencji. Nie mniej ważne jest także przeznaczenie takich dodatków.

Moda jest ulotna. Wiele towarów, ubrań i dodatków to tylko i wyłącznie hit jednego sezonu. Wiedzą o tym producenci, którzy niejednokrotnie zawyżają ceny swoich produktów. Czy wobec tego, warto inwestować w coś, co za kilka miesięcy przestanie być modne? Uwzględniając fakt, że rynek odzieżowy i obuwniczy, pełen jest dziś różnorodnych artykułów, zawsze należy kierować się własnymi preferencjami i potrzebami, a nie ślepo podążać za modą. Korzystniej jest wybierać dodatki w klasycznym i ponadczasowym fasonie, które zawsze doskonale sprawdzają się przy różnych okolicznościach.

Poszukiwanie doskonałej pary butów, czy też torebki, powinno rozpocząć się od określenia ich przeznaczenia. Innymi kryteriami będziemy się kierować, kupując zestaw do pracy, a innymi wybierając buty i torebkę codziennego użytku.

Decydując się na zakup produktów z tzw. górnej półki, warto zastanowić się, czy dany fason w ogóle pasuje do posiadanej garderoby. Ekstrawaganckie obuwie dobrze komponuje się z prostymi kreacjami, jednak zdecydowanie nie nadaję się jako element stroju biurowego. Warto więc posiadać jedną parę butów „na specjalną okazję”, jednak nie może ona być traktowana jako obuwie uniwersalne.

Funkcjonalność torebki, to bardzo często najważniejsza jej cecha. Jeżeli nie poszukujemy eleganckiej torebki wieczorowej, warto skupić się na możliwościach jakie wynikają z faktu posiadania określonego modelu. Pojemna torebka, wcale nie musi być duża. Trzeba o tym pamiętać, szczególnie gdy sama kobieta jest raczej niewielkiego wzrostu i drobnej postury.

Zarówno buty jak i torebka, powinny być odpowiednie także do wieku ich posiadaczki. O ile młode kobiety mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w kolorystyce i fasonie dodatków, tak panie w dojrzałym wieku powinny wybierać nieco bardziej stonowane barwy i warianty o klasycznym kroju. Lepiej strój ożywić barwną apaszką, niż zbyt krzykliwym kolorem butów lub torebki.

PODZIEL SIĘ: